позадина | Кафе пауза

Овој фотограф ги изненадува луѓето ширум светот со позадината на неговите фотографии

Неговата фотосериja, т.н. „LUGARxPHOTO“ (место и фотографија) ја прикажува реалната сцена на којашто ги прави фотографиите, пред таа да биде сосема изменета и дотерана во Фотошоп.

10 екстензии за Гугл Хром кои ќе ви го разубават денот секогаш кога ќе отворите ново јазиче

Белата позадина на Гугл Хром кога отворате ново јазиче, односно нов таб станува здодевна, а овие десет екстензии го прават прелистувачот поинтересен.

Ако чекаме да бидеме подготвени…

„Ако чекаме да бидеме подготвени, ќе чекаме до крајот на нашите животи.“
Датум: 03 апр 2014
, Автор:

Совршена хармонија

Среќа е кога она што го мислиш, она што го кажуваш и она што го правиш се во совршена хармонија.
Датум: 01 апр 2013
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #83

Те сакам, но не повеќе од моето утринско кафе.
Датум: 11 мар 2013
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #82

Кафето е најважниот оброк во денот.
Датум: 04 мар 2013
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #81

„Кафето мириса како свежо сомелен рај.“ - Џеси Лејн Адамс
Датум: 11 фев 2013
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #80

„Кафето го олеснува станувањето од кревет наутро, чоколадата прави станувањето да вреди.“
Датум: 04 фев 2013
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #79

Сте забележале како кафето има различен шмек во зависност од шолјата во која го пиете? Имате ли ваша омилена шолја за кафе?
Датум: 28 јан 2013
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #78

„На сите ни е потребно кафе за да го истуркаме денот. На некои повеќе отколку на други.“
Датум: 21 јан 2013
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #77

„Попрво ќе го поднесувам кафето отколку да бидам неразумен.“ - Наполеон Бонапарта
Датум: 19 ное 2012
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #76

Кафе и крофна, совршена слатко-горка комбинација за почеток на денот....
Датум: 12 ное 2012
, Автор: