30 работи кои секогаш треба да БИДЕТЕ

„Вчера е историја, утре е мистерија, а денес е подарок кој го нарекуваме сегашност.“ – Бил Кејн.
Датум: 01 апр 2013
, Автор:

Највеселиот кит на светот

Случајната средба со вакво огромно суштество може да делува застрашувачки, но напнатоста престанува кога тој изненадувачки ќе отпоздрави со својата широка насмевка.

Хотели со незаборавни погледи

Што би дале само да се разбудите на некое вакво место?

5 модни совети од Викторија Бекам

Ако на некого треба да се угледате кога станува збор за модните трендови, тогаш тоа со сигурност е Викторија Бекам.
Датум: 01 апр 2013
, Автор:

Дали е возможно летањето со чадор?

Дали во оние врнежливи денови кога силно дува ветер, сте помислиле дека можете да одлетате кон небото со вашиот чадор? Еден авантурист решил да си ја проба среќата...

Како да измамите некого за први април?

Доколку сакате да измамите некој од вашите пријатели, колеги или некој од вашето семејство, ова видео ќе ви покаже неколку лесни и луди трикови кои ќе ви помогнат во тоа.

Совршена хармонија

Среќа е кога она што го мислиш, она што го кажуваш и она што го правиш се во совршена хармонија.
Датум: 01 апр 2013
, Автор: