под вода | Кафе пауза

Кои градови би можеле да завршат под вода до 2030 година?

Еве на кои градови најмногу ќе им влијаат климатските промени во текот на следните години!

Неверојатно видео: Артистка танцува под вода цели 6 минути

Артистката и подводна кореографка Џули Готје, како дел од нејзиниот перформанс танцувала во најдлабокиот базен во светот.

Неодоливи подводни фотографии од слатки бебиња кои нуркаат

Со овие фотографии фотографот сака да ја зголеми свесноста за фактот дека ненамерното давење е една од најголемите причини за смрт кај децата на возраст од 1 до 4 години.

18 незаборавни ресторани кои ќе ви овозможат уникатно искуство

Од високо кон небото, до длабоко под морето, погледнете ги наредниве 18 ресторани со уникатна околина кои се мелем за очите.

Егзотичен ресорт во Занзибар кој ви овозможува да спиете со рипките

Лоциран на островот Пемба во Занзибар, овој ресорт е излез од реалноста, од едноставна причина што престојувањето е на неколку стотици метри оддалечено од крајбрежјето, во хотелска соба која лебди во океанот.

Неодоливи бебешки фотографии направени под вода

33-годишната фотографка Луси Реј од Лондон, прави фотографии од мали детенца нурнати под вода, а добиениот резултат е неодолив.

Грациозна фотосесија направена целосно под вода

Беспрекорно јасни и воодушевувачки фотографии направени под вода...

Што ќе се случи ако пукате со пиштол под вода?

Интересно видео кое го прикажува патот кој куршумот го поминува низ водата...

Хотел во кој постанувате дел од морскиот свет

Покрај гламурот којшто го нуди ентериерот, оваа јахта нуди и едно навистина егзотично подводно искуство на морскиот свет, кој можете да го гледате од долниот кружен стаклен дел за набљудување.

Фотографии од модели под вода кои одземаат здив

Успешното фотографирање под вода најчесто се изведува со специјализирана опрема и посебни техники. Крајниот резултат се возбудливи и уникатни фотографии...

Спектакуларен хотел под вода на Малдивите

Спиењето под вода помеѓу живиот воден свет, е нешто за кое секој од нас би можел само да сонува. Но за некои среќни туристи, со „подлабоки џебови“, овој сон сега може да постане реалност.