10 февруари 2012 | Кафе пауза

Најпознати видови црвено вино

Црвеното вино спаѓа во сортата вина направени од темно грозје. Неговата боја може да варира од виолетова – типична за младите вина, црвена за зрели вина и темно црвена кон кафена за стари вина.
Датум: 10 фев 2012
, Автор:

Топли кафе напитоци за во зима

Еве неколку рецепти за брзо и лесно да се стоплите во овие поларни денови...
Датум: 10 фев 2012
, Автор:

„Сурфање“ на каучи

CouchSurfing.org ви овозможува да стекнете нови пријатели, да запознаете нови култури и да преспиете кај некој на кауч, исто како да ви е близок пријател (а најверојатно во меѓувреме и ќе ви стане).
Датум: 10 фев 2012
, Автор:

„Must do“ листа за девојки до 25 години

Сите ние го искусуваме животот на различен начин и секоја од нас си има свои планови и очекувања. Но, ова се работите кои секоја девојка треба да ги искуси до својата 25-та година од животот.
Датум: 10 фев 2012
, Автор:

Најдобрите филмски бакнежи на сите времиња

Потсетете се на филмските сцени со страсни бакнежи кои ќе ви го одземат здивот и ќе ве натераат да ги гледате по кој знае кој пат.

Како славните рок бендови ги добиле имињата?

Рок бендовите најчесто имаат невообичаени имиња чие значење ретко кога е познато, но знаејќи колку рокерите се ексцентрични, тоа и не треба да зачудува.

Судија пресудил романтична вечера

47-годишен маж обвинет за семејно насилство, наместо во затвор, судот го испратил на романтичен состанок со сопругата. Му наредил да ù купи букет цвеќе, да ја однесе на куглање и на вечера во ресторан.
Датум: 10 фев 2012
, Автор:

Фотографии од модели под вода кои одземаат здив

Успешното фотографирање под вода најчесто се изведува со специјализирана опрема и посебни техники. Крајниот резултат се возбудливи и уникатни фотографии...