подарок | Кафе пауза - Part 4

Девојче со години ги хранело гавраните, па тие почнале да ѝ носат подароци

Локалната гавранска популација не го заборава тоа што ова девојче го правело и го прави за нив и затоа ѝ доставуваат по нешто за да покажат благодарност и да ѝ ја возвратат љубовта.

Момче подготвило прекрасен подарок за девојка си за Св. Валентин: Ја претворил во принцеза на Дизни

Брајан Флин не е уметник, но имал уметничка идеја за подарок по повод Денот на вљубените.

Неколку едноставни начини да ја разгорите љубовта во врска која западнала во криза

Доколку чувствувате дека вашиот партнер полека се оддалечува од вас, на овие неколку начини можете индиректно да влијаете врз вашиот однос.

Како да препознаете дали некому навистина му се допаѓа вашиот подарок?

Следниот пат кога ќе подарите некому подарок, побарајте ги следниве неколку знаци со цел да откриете дали можеби не сте направиле добар избор.

Роденденски подарок за вашиот партнер Водолија

Водолиите се најголемите визионери во целиот зодијак. Нивниот карактер е одбележан со слободен и постојано љубопитен ум кој ги води нивните лични избори...
Датум: 26 јан 2015
, Автор:

Роденденски подарок за вашата партнерка Водолија

Луѓето со овој хоросокпски знак се родени помеѓу 20-ти јануари и 18-ти февруари. Еве што треба да имате на ум ако планирате подарок за жена Водолија.
Датум: 22 јан 2015
, Автор:

Направете верверичка од обична ракавица

Кога веќе сте загубиле некоја ракавица, размислете повторно пред да ја фрлите другата: од неа може да направите прекрасна играчка која би била совршен новогодишен подарок за некој од вашите најмили најмали. :)
Датум: 25 дек 2014
, Автор:

Роденденски подарок за вашиот партнер Јарец

Јарците се рамнодушни, многу одговорни и многу, многу амбициозни. Поради тоа најдобрите подароци за овој хороскопски знак би го истакнале нивниот успех и материјална вредност.
Датум: 24 дек 2014
, Автор:

Роденденски подарок за вашата партнерка Јарец

Нивниот карактер се поврзува со одговорност, трудољубивост и својствено практичен поглед на светот. Ако ги имате предвид овие нивни особини, тогаш со сигурност ќе го најдете совршениот подарок за вашата партнерка.
Датум: 22 дек 2014
, Автор:

9 одлични идеи за подарок со кои ќе ја расположите и насмеете саканата личност

Креативноста и хуморот во комбинација се секогаш најдоброто решение, па можеби следниве неколку идеи ќе ви се најдат инспиративни.

Роденденски подарок за вашата партнерка Стрелец

Ако го барате совршениот подарок за вашата поубава половина, ви даваме неколку одлични предлози.
Датум: 06 дек 2014
, Автор:

Роденденски подарок за вашиот партнер Стрелец

Мажите родени во овој хороскопски знак се полни со живот и енергија, отворени и пред сѐ, веруваат во гледање од посветлата страна на работите.
Датум: 02 дек 2014
, Автор: