подарок | Кафе пауза

9 одлични идеи за подарок на трудница

Прославата за доаѓањето на новиот член можеме да ја започнеме уште за време на бременоста така што на идната мајка ќе ѝ подариме соодветен подарок.
Датум: 16 сеп 2021
, Автор:

Каланхое: Прекрасно цвеќе што може да биде и совршен подарок

На списокот на растенија кои припаѓаат на сукуленти е и каланхоето - убавина родена во тропските предели, за која не е тешко да се грижи.

Љубов во рамка: Интервју со @monkdolls и можност за подарок кој ќе ви го стопли срцето!

Едно креативно семејство и многу љубов пренесена преку автентични рамки.

Интервју: Стела ни раскажува за нејзините рачни изработки во кои сигурно ќе се вљубите! (+ПОДАРОК)

Денес ќе ви споделиме дел од креативниот свет на Стела која ужива во рачните изработки, пастелните бои, вкусниот чај и возењето велосипед.

Како да завиткате подарок кога хартијата е премногу кратка?

Од избирање хартија до убави панделки и ознаки за подароци, составувањето прекрасен „изглед“ на подарокот е нешто што секој го сака.

Каков нематеријален подарок посакува да добие секој хороскопски знак од Дедо Мраз оваа година?

Остана уште многу малку време до пристигнувањето на новата година, а без разлика на возраста, сигурно посакувате да најдете подарок под елката.

Креативни табуретки и други рачни изработки: Интервју со @sofka_dizajn (+ ПОДАРОК)

Уживајте во интервјуто со @sofka_dizajn, а не заборавајте и да го заследите нашиот профил на Инстаграм каде што ве очекува подарок!

Што да му подарите на секој хороскопски знак за Денот на вљубените?

Дали сакате да ја израдувате саканата личност? Ако не знаете како, астрологијата ќе ви го олесни пронаоѓањето на совршениот подарок.

Изберете подарок и откријте што ве чека во периодот што доаѓа

Изберете го подарок што најмногу ве привлекува, а тој ќе ви открие што ве очекува во следниот период.

Одберете подарок и откријте ја тајната на вашата љубовна судбина

Во подарокот кој најмногу ве привлекува се крие тајната на вашата љубовна судбина. Одберете еден и дознајте ја својата!

8 ретро подароци кои сè уште треба да ги подаруваме

Бидејќи подарокот не се одбива, направете мудар избор при неговото осмислување.