04 март 2021 | Кафе пауза

Изберете мачка и откријте нешто за вашиот карактер

Со овој психолошки тест ќе можете да ги откриете деталите што го сочинуваат карактерот на секоја индивидуа.

Следува астролошки период што ќе влијае врз овие 3 хороскопски знаци

За време на оваа млада месечина, која ќе биде делумно или целосно во знакот на Риби, на 12-ти, 13-ти и 14-ти март, овие 3 хороскопски знаци ќе бидат во големо искушение.

7 животни навики за здраво срце

Некои фактори, како што е генетиката, може да ве направат склони кон срцеви заболувања, но здравјето на срцето во голема мера зависи и од начинот на живот.

Прекрасни фотографии од расцветани дрвја

Ханами, или забавите за гледање цвеќиња, датираат од 9 век кога јапонските императори одржувале прослави за цветовите на црешата и сливата што изникнувале во раната пролет.

Каланхое: Прекрасно цвеќе што може да биде и совршен подарок

На списокот на растенија кои припаѓаат на сукуленти е и каланхоето - убавина родена во тропските предели, за која не е тешко да се грижи.

Без печење: Рецепт за фини протеински барови

Благодарение на овесот, оревите, но и путерот од кикиритки, овие барови се добар извор на протеини, но и диетални влакна и здрави масти.

Јапонски милијардер бара осум лица за да патуваат до Месечината

Тој рече дека ќе плати за патувањето, така што оние што ќе се решат на тој чекор ќе летаат бесплатно. Планирана за 2023 година, оваа мисија ќе биде првото лунарно човечко патување од 1972 година.

Зошто Бутан е најсреќната држава во светот?

За разлика од Западот, Бутанците не ја кријат смртта. Смртта и претстави на смртта се среќаваат насекаде, особено во будистичката иконографија, каде што можат да се видат шарени, морничави илустрации.