22 јануари 2015 | Кафе пауза

Неколку причини зошто девојките треба да го направат првиот чекор

Кога момците изненадно добиваат додворувачка порака од девојка, тоа за нив е очигледен знак дека тие се во нејзините мисли.

ТВ серија: Галавант (Galavant)

ТВ серија за принцот Галавант кој сака да му се одмазди на кралот кој ја украл неговата вистинска љубов...

Роденденски подарок за вашата партнерка Водолија

Луѓето со овој хоросокпски знак се родени помеѓу 20-ти јануари и 18-ти февруари. Еве што треба да имате на ум ако планирате подарок за жена Водолија.
Датум: 22 јан 2015
, Автор:

10 изненадувачки знаци кои укажуваат на ПМС

ПМС-от не вклучува само промени на расположението, надуеност и грчеви. Погледнете ги наредниве 10 симптоми кои укажуваат на доаѓањето на вашиот циклус, а за кои можеби никогаш досега не сте чуле...

7 нешта кои секој заљубен човек многу добро ги знае

Ако во моментов сте лудо заљубени, со сигурност ќе се пронајдете во наредниве доживувања...

Сламките сепак не се бескорисни. Погледнете како би можеле да ги употребите!

Не ги фрлајте без целосно да ги искористите. Погледнете за што сè може да ви послужат.
Датум: 22 јан 2015
, Автор:

6 типови проститутки и местата каде што работат

Во својата книга „Легализирање на проституцијата“ социологот Роналд Вајцер се осврнува на легалната и нелегалната проституција и притоа издвојува шест типови проститутки.

12 ужасни цимери кои може да ви се паднат

Има луѓе кои не знаат да живеат со други луѓе и понекогаш баш некој таков ќе ви стане цимер.

Ѕирнете во најскапиот пентхаус од зградата со најскапи станови во светот

Разгледајте ја галеријата ако сакате да добиете претстава за тоа како изгледа да се живее во оваа луксузна зграда.

Кога ќе станам татко, би сакал ќерка ми да ги научи овие работи…

Ова се 55 совети кои секој татко би можел да ѝ ги каже на својата ќерка.

Прекрасни фотографии од зимската магија ширум светот

И покрај тоа што изгледа дека нас снегот веќе нè одмина, на некои делови од планетата сè уште цврсто стои...

Поучна приказна: Зошто жените плачат?

Едно момче ја запрашало мајка си: Зошто плачеш? - Затоа што сум жена – му одговорила таа. - Не разбирам – рекло момчето...
Датум: 22 јан 2015
, Автор:
12