Прекрасни фотографии од зимската магија ширум светот

И покрај тоа што изгледа дека нас снегот веќе нè одмина, на некои делови од планетата сè уште цврсто стои. Ширум светот, фотографите кои се инспирирани од зимата и магијата на снегот и ледот постојано прават неверојатни фотографии, па токму затоа решивме да составиме галерија која вклучува дел од овие прекрасни пејзажи. Погледнете…

Прекрасни фотографии од зимската магија ширум светот

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар