7 работи кои треба да ги земете предвид кога разговарате со маж

Навидум ние девојките сме секогаш оние кои не се разбрани, толкувачи на секој збор, непредвидливи со надеж дека баш тој треба да ги предвиди нашите замисли. За разлика од нас, момците...
Датум: 02 дек 2014
, Автор:

Начинот на кој се шминкате зборува за вашиот карактер

Италијанските психолози дошле до идеја да ги спојат начинот на шминкање и карактерот. Дошле до многу интересни резултати.

13 типови Фејсбук пријатели, кои сите ние ги имаме

Откако стана дел од нашето секојдневие, Фејсбук е местото каде што можеме да најдеме секого или пак да дознаеме сè за некого. Ова се 13 типови Фејсбук пријатели кои, верувале или не, сите ние ги имаме.

Роденденски подарок за вашиот партнер Стрелец

Мажите родени во овој хороскопски знак се полни со живот и енергија, отворени и пред сѐ, веруваат во гледање од посветлата страна на работите.
Датум: 02 дек 2014
, Автор:

Природен напиток против ‘рчење од ѓумбир и моркови

Освежете се со цеден сок од овошје и зеленчук пред спиење и ќе имате мирен сон и вие, и оние со кои го делите креветот.
Датум: 02 дек 2014
, Автор:

Оригиналните застрашувачки приказни кои стојат зад вашите омилени цртани од Дизни

Ова се 7-те најзастрашувачки и најужасни оригинални приказни поврзани со добро познатите ликови од Дизни.

10 причини да учествувате во образовната програма Еразмус+

Еразмус+ е образовна програма на ЕУ со која мора да бидете запознаени ако сте студент, наскоро планирате да станете студент или ако сакате да се надградувате преку неформалните форми на образование.

Прекрасни снежни формации кои изгледаат како уметнички дела

Погледнете дел од најневеројатната ледена уметност која некогаш сте ја виделе.

Повишете ги вашите зборови наместо гласот

„Повишете ги вашите зборови наместо вашиот глас. Цвеќињата растат од дождот не од грмотевиците.“
Датум: 02 дек 2014
, Автор:

„Балет“ на Маја Златевска е најдобра фотографија на конкурсот на тема „Емотивната страна на културата“

Триесеттина фотографии беа претставени на изложбата што вчеравечер беше отворена во Македонската опера и балет во Скопје, а која што ја организира „Еуролинк осигурување“ во рамки на проектот „Денови на фотографијата“.
Датум: 02 дек 2014
, Автор:

Cheese Land одново во Веро-центарот

Од 26 ноември до 15 декември и оваа година Веро-центарот e домаќин на најголемиот продажен фестивал на сирења и кашкавали.
Датум: 02 дек 2014
, Автор: