Начинот на кој се шминкате зборува за вашиот карактер

Луѓето на различен начин ја искажуваат својата посебност. Вообичаено тоа е нашето однесување и начинот на кој зборуваме, но сепак и другите помалку изразени работи зборуваат за нашиот карактер. Па така италијанските психолози дошле до идеја да ги спојат начинот на шминкање и карактерот. Дошле до многу интересни резултати.

1. Жените кои не користат шминка сакаат да бидат прифатени онакви какви што се, без шминка.

1-nachinot-na-koj-se-shminkate-zboruva-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

2. Жените кои користат шминка која е тешко воочлива се плашат од стареење и на тој начин пробуваат да го запрат времето.

2-nachinot-na-koj-se-shminkate-zboruva-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

3. Жените кои постојано ја проверуваат својата шминка и се грижат дали сè им е на место, се несигурни, грижа им е што другите мислат за нив и многу се амбициозни.

3-nachinot-na-koj-se-shminkate-zboruva-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

4. Жените кои ги нагласуваат само очите сакаат да ја покажат својата интелигенција.

4-nachinot-na-koj-se-shminkate-zboruva-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

5. Жените кои ги нагласуваат своите усни сакаат да ја нагласат својата страст.

5-nachinot-na-koj-se-shminkate-zboruva-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

А што зборуваат налакираните нокти?

6-nachinot-na-koj-se-shminkate-zboruva-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

1. Жените кои водат грижа ноктите на рацете и нозете секогаш да им бидат налакирани сакаaт да ја нагласат својата женска природа.

2. Жените кои ги лакираат ноктите на рацете сакаат да имаат контрола над сè.

3. Жените кои ги лакираат само ноктите на нозете сакаат да ја нагласат својата заводничка и сексуална страна.

4. Жените кои имаат долги нокти се премногу ексцентрични.

5. Жените кои сакаат светли нијанси на бои се срамежливи и нежни, а додека оние кои сакаат црвени се романтични.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар