Американска солена пита со пилешко и печурки

Брз и вкусен оброк за кој било ден од неделата

Како да приготвите мек и сочен пилешки стек во рерна?

Готвењето на пилешки стек во рерна сигурно ве потсетува на месо кое станува тврдо и жилаво штом биде готово, но тоа не мора да биде така доколку го примените овој едноставен трик.

Крцкави батаци печени со корнфлекс

Златесто потпечени батаци кои ќе крцкаат во вашата уста.

Тортиља сендвичи

Лесен ручек, кој секој може да го приготви и да ужива...

Необични фобии поврзани со храната

Сите сме слушнале за фобии како што е стравот од пајаци или стравот од височина, но што е со стравот од зеленчук или стравот од кинески стапчиња?
Датум: 17 феб 2012

Носи го она што го јадеш

Младата корејска уметница Sung Yeon Ju е дизајнерот на овие фустани направени од свежи овошја, зеленчуци и други јадења. Креациите се дел од нејзината серија „Wearable Foods“ (Храна што може да се носи)...