перница | Кафе пауза

Што може да се случи со вашето тело ако почнете да спиете без перница?

Знаеме дека може да ви биде тешко да се разделите од вашата омилена перница, но спиењето без неа има многу здравствени придобивки.

Погрешната перница предизвикува главоболка: Која перница е идеална за вас во зависност од начинот на којшто спиете?

Идеалната перница зависи од начинот на којшто спиете, но таа треба да ја задржи својата форма дури и кога се превртувате.

Како да ја одберете вистинската перница за вас?

Треба да ја одберете вашата перница според положбата на спиење.

Откријте каква перница ви е потребна според положбата во којашто спиете

Д-р Јан Лефковиц, киропрактичар од Њујорк има неколку совети за вас кои ќе ви помогнат да откриете каква перница ви е потребна според начинот на којшто спиете и како со тоа да го унапредите сонот и општото здравје.

Слатки животни кои си служат едни на други како перница

Животните се секако слатки кога спијат. Уште послатки се кога спијат заедно, без разлика дали се од ист или од различен вид.
Датум: 11 фев 2014
, Автор:

Совршена перница за заљубените парови кои не живеат заедно

Без разлика дали имате врска на далечина или едноставно сè уште не живеете заедно со вашиот партнер, сигурно она што најмногу ви недостасува е да знаете кога тој/таа ќе си легне во кревет и ќе потоне во длабок сон...

Удобно катче покрај прозорецот

Тука можете да го пиете вашето кафе, можете да ја читате омилената книга, да уживате во погледот или да сонувате со отворени очи.
Датум: 25 јан 2012

Креативни производи инспирирани од Ајфон

Дали би сакале да ве опкружуваат предмети кои се инспирирани од дизајнот на вашиот омилен гаџет? Еве некои за кои инспирација бил токму овој Еплов гаџет.
Датум: 06 ное 2011
, Автор:

Перници под нозете за подобар сон

За да се разбудите наутро одморени и спремни за дневните обврски и напор, освен тоа колку спиете, многу е важно и како спиете.
Датум: 01 ное 2011
, Автор:

Сладок сон на полна Месечина

Корејските дизајнери Лили Сух и Зоно од комапнијата „i3lab“ се виновниците кои стојат зад оваа перница од „соништата“.

Флексибилна перница која ви прави друштво за спиење

За да го реши проблемот со осаменоста, мичигенскиот дизајнер Миа Чинели создала примамлива перница, различна од сите досега, по својот облик и креативната идеја.