10 февруари 2020 | Кафе пауза

Имавте секс за една вечер? Овие 3 хороскопски знаци не очекувајте да ви се јават

Некои луѓе се поотворени за започнување врска на таков начин, додека за други тоа е само секс за една вечер.

Запознајте го Морк, кученцето што било спасено од сигурна смрт, а изгледа како мал Јода

Замислете симпатично кученце и замислете го Јода... И ќе го добиете Морк!

Исповеди на 5 жени: Како е кога се воздржувате од секс додека не стапите во брак?

Во денешното „модерно” време, ретко која жена е спремна да се воздржи од секс до бракот.

Дали знаете зошто вашето куче ја навалува главата додека му зборувате? Пристигна одговорот и на ова прашање

Кучињата имаат исклучително развиен слух и способни се да регестрираат далеку повисоки фрекфенции од луѓето.

4 хороскопски знаци што ќе имаат драматичен Ден на вљубените

Иако вие сакате да се воздржите од каква било драма, универзумот ќе предизвика изненадувачка напнатост на најромантичниот ден во годината.

15 работи што никој нема да ви ги каже кога ќе станете баба и дедо

Веројатно замислувате дека постојано ќе добивате бакнежи и прегратки од вашите внуци, но постојат и многу други работи што никој нема да ви ги каже.

Како да престанете да бидете завидливи и да почнете да се фокусирате на себе?

Наместо со часови да размислувате за туѓите успеси, преземете ги овие три едноставни чекори што ќе ви помогнат да престанете да бидете завидливи.

Погрешната перница предизвикува главоболка: Која перница е идеална за вас во зависност од начинот на којшто спиете?

Идеалната перница зависи од начинот на којшто спиете, но таа треба да ја задржи својата форма дури и кога се превртувате.

10 знаци што покажуваат дека мажот има скршено срце

Пред да станете нечија утеха, па дури и да завршите со скршено срце, препознајте ги знаците што покажуваат дека мажот има скршено срце поради неговата претходна врска.