10 знаци што покажуваат дека мажот има скршено срце

10 знаци што покажуваат дека мажот има скршено срце

Пред да станете нечија утеха, па дури и да завршите со скршено срце, препознајте ги знаците што покажуваат дека мажот има скршено срце поради неговата претходна врска. Иако ви кажал дека успеал да ја преболи поранешната девојка, тој сè уште се занимава со љубовни грижи. Овие 10 знаци појаснуваат дека неговото срце е сè уште скршено и дека треба да бидете претпазливи пред да излезете со него.

10 знаци што покажуваат дека мажот има скршено срце

1. Зборува за својата поранешна девојка како да е повреден

Сите луѓе зборуваат за поранешните партнери и тоа е нормално сè додека не е многу често. Но, кога вашиот нов партнер постојано зборува за неговата бивша, тогаш треба да бидете внимателни.

2. Се двоуми кога станува збор за врска

Изгледа дека е заинтересиран за вас, но е крајно нејасен кога разговара за иднината. Тој не може да одлучи што сака: дали да се оддалечи од вас или да ви пристапи. Тоа двоумење може да биде знак дека тој сè уште е скршен.

3. Дава лоши коментари за љубовта

Кога зборува за љубовта, тој звучи како незрел тинејџер што никогаш нема да верува во среќен крај. Но, тој е таков затоа што сè уште страда по личноста што му ги срушила соништата.

4. Се однесува како мистериозен човек

Ако вашиот потенцијален партнер е помистериозен од Рубикова коцка, тоа е уште еден знак дека сè уште тагува по поранешната девојка.

5. Некогаш е емоционално расположен, а некогаш емоционално недостапен

Понекогаш тој е отворен за сè и комуницира отворено и слободно со вас. Следниот пат е сомнителен, зафатен или неактивен. Тоа значи дека го измачува внатрешен конфликт.

6. Има проблем со довербата

Ви верува до одреден степен, но ве испрашува, а потоа се извинува за тоа. Тој се чувствува лошо што се сомнева во вас, но не може да ви верува целосно. Тоа е уште еден знак дека неговото срце е скршено и дека се бори да ја избегне болката.

7. Неговите лоши приказни се вртат околу неговата поранешна девојка

Дали секоја тажна приказна започнува со неговата поранешна девојка? Дали ви ги раскажува тие приказни за време на расправијата со вас? Дали ги повторува истите приказни кога сте во друштво? Ако е така, свртете се и бегајте.

8. Ве споредува со поранешната девојка

Дали постојано ве споредува со бившата девојка во однос на карактеристиките и на изгледот? Тоа не само што е многу лошо за вашата врска, туку е лошо и за вашата самодоверба.

9. Ви кажува дека веќе не сака сериозни врски

Ваквите изјави се негативни и нереални. Освен тоа, не треба да се впуштате во таква врска ако тој има такви размислувања за љубовта.

10. Тој има ужасна слика за себе

Ако зборува за себе на многу негативен начин, ако изгледа вознемирено, ако многу често се прашува зошто воопшто го сакате и ако ретко кажува нешто позитивно за себе, тоа значи дека тој има недостаток на самодоверба.

Прочитајте зошто мажите се емоционално ладни и зошто мажот се оддалечува од вас.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар