25 јануари 2012 | Кафе пауза

Ресторан под водопади

Дали сте за традиционален филипински ручек во ресторан под водопади? Би го искористиле ли зимскиот одмор, наместо на скијање, да заминете на егзотично патување на хациенадата „Ескудеро“?
Датум: 25 јан 2012
, Автор:

10-те најпознати пирати во историјата

Знаете ли како најозлогласените пирати во историјата, се впуштиле во разбојништво по морињата и океаните? Дел од нив, биле од богати и угледни фамилии...
Датум: 25 јан 2012
, Автор:

Луди мажи (Mad Men)

ТВ серија за животот на луѓето во 60-тите години на XX век и брзите општествени промени...

Удобно катче покрај прозорецот

Тука можете да го пиете вашето кафе, можете да ја читате омилената книга, да уживате во погледот или да сонувате со отворени очи.
Датум: 25 јан 2012

Научно потврдено: не легнувајте си на спиење вознемирени

Ова истражување се однесува на каква било негативна емоција, како на пример кавга со партнерот или недоразбирање на работното место кое предизвикало лоши чувства кај вас.

Интересни и несекојдневни шолји за кафе

На сите ни треба она прво утринско кафе после кое почнуваме да го гледаме светот со будни очи. Но, не е само до кафето. Погледнете ги овие интересни шолји за кафе кои дополнително ќе го анимираат и освежат вашиот утрински мозок.

Моќни портрети насликани со вино

Додека останатите уметници низ светот користат акрилни и мрсни бои за да создадат некое уметничко дело, Елизабета Рогаи твори со помош на вино.