Сладок сон на полна Месечина

Корејските дизајнери Лили Сух и Зоно од компанијата „i3lab“ се виновниците кои стојат зад оваа перница од „соништата“. Сладок сон на полна МесечинаОваа Месечина е креативен пронајдок кој ќе го направи вашето спиење поинтересно. Феноменалната перница, која ја има и во поголема варијанта како душек за на под, е направена со помош на астрономскиот фотограф Чин Веи Лун, кој направил фотографии од полната Месечина над Куала Лумпур, Малезија. За визуелниот ефект на перницата се искористени 26 фотографии од месечината, а на изгаснато светло таа свети.

Сладок сон на полна МесечинаСладок сон на полна МесечинаСладок сон на полна МесечинаСладок сон на полна МесечинаСладок сон на полна МесечинаСладок сон на полна МесечинаСладок сон на полна Месечина

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Smileforever Reply

    Mnogu interesno!

  2. Kumanovac !!!! Reply

    Е како ке спију на њума кда светло ке ми иде директно у очи??? Иначе убав изглед 🙂

Остави коментар