Љубовен жар на стари години

Блогот „Old People Holding Hands“ на Оливија Гисинг дава одлични примери за тоа дека љубовта е вечна и дека трае цел живот. Овие фотографии таа редовно ги споделува на овој блог, а интересното е тоа што под нив секогаш додава креативен приказ кој додатно ја објаснува бесценетата слика. Секоја од овие фотографии прикажува заљубен пар во одминати години помеѓу кои сè уште има љубовен жар.
Љубовен жар на стари годиниЉубовен жар на стари годиниЉубовен жар на стари годиниЉубовен жар на стари годиниЉубовен жар на стари годиниЉубовен жар на стари годиниЉубовен жар на стари години


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар