Зомби напад во фотосесија за веридба

Зомби напад во фотосесија за веридба

Во фотографиите од веридба, повеќето парови се преправаат дека се фотомодели или глумци во некој романтичен филм. Резултатот од таквата глума се најчесто неоригинални, клише фотографии.Зомби напад во фотосесија за веридбаJuliana Sunmi Park и Benjamin Jinsuk Lee ја однеле фотосесијата од нивната веридба, на едно сосема поинакво ниво. Наместо да се трудат да бидат слатки и романтични, тие решиле да бидат креативни, вклучувајќи во фотографиите напад врз нив од страна на едно морничаво зомби. 🙂Зомби напад во фотосесија за веридбаЗомби напад во фотосесија за веридбаФотографката Amanda Rynda, која ја направила оваа фотосесија вели:
.

„Ова беше идеја на Бен! Тој сакаше да се осигури дека неговата мажественост нема да биде изгубена за време на фотосесијата. Сценографијата ја смисли Juliana, јас ја реализирав и ги направив и обработив фотографиите. За мене тоа беше еден креативен и исполнет ден, благодарение на Juliana и Ben и нивниот уникатен поглед кон љубовта.“

Зомби напад во фотосесија за веридбаЗомби напад во фотосесија за веридбаЗомби напад во фотосесија за веридбаЗомби напад во фотосесија за веридбаЗомби напад во фотосесија за веридбаЗомби напад во фотосесија за веридбаЗомби напад во фотосесија за веридбаЗомби напад во фотосесија за веридбаЗомби напад во фотосесија за веридбаЗомби напад во фотосесија за веридбаИдејата е навистина кул, оригинална и го отсликува младешкиот дух на идниот брачен пар, на кој сигурно ќе се гордеат кога ќе имаат по 70 години.Зомби напад во фотосесија за веридбаЗомби напад во фотосесија за веридбаЗомби напад во фотосесија за веридба
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. ninja Reply

    Ludi se ovie bee ejej 🙂

  2. ivona Reply

    jakoo…..:D:D

Остави коментар