пеперутка | Кафе пауза

Легенда за сината пеперутка: Ова е сè што треба да знаете за животот!

Постои една легенда за маж кој ја изгубил сопругата, но му останале двете мали ќерки...

Свадбените фотографии на еден пар добиваат пресврт откако ќе се придружи една пеперутка

Почнуваме да се сомневаме дали оваа фотографка однапред ги бара животните и им плаќа за да се појавуваат за време на свадбите.

Душек во форма на пеперутка ги освои сите социјални мрежи

Ако размислите подобро, ова е буквално како лебдечки рај.

Неверојатна трансплантација: Жена направила операција на кралска пеперутка со скршено крилце

Кога една од нејзините пеперутки се повредила, Роми знаела дека мора да помогне.

Добро погледнете ја сликата, бидејќи тоа што прво ќе го забележите открива скриени елементи на вашата душа

Она што прво ќе го забележите всушност ја претставува вашата вистинска личност и особини кои во поголема или помала мера ги откривате на светот и луѓето околу вас.

Дознајте која пеперутка го карактеризира вашиот месец на раѓање и откријте ја судбината што ве чека

Иако се нежни, слаби и со краток век, пеперутките се моќни претставници на животот.

Одберете пеперутка и откријте потсвесни делови од вашата личност

Aко сакате да дознаете нешто повеќе за мистериите на вашата личност, тогаш погледнете што се крие под вашиот избор.

Постојано гледате пеперутки? Очекувајте прекрасни промени во животот!

Пеперутката е симбол на растењето, самодовербата, упорноста и убавината.

Што прво забележувате на оваа слика? Тестот е точен 98%!

Погледнете ја убаво сликата. Што најпрво забележувате на неа? Вашиот избор симболизира одредени карактеристики од вашиот карактер.
Датум: 06 окт 2015
, Автор:

Неверојатна куќа чиј дизајн е инспириран од пеперутка

Имајќи ја на ум замислата на клиентот пеперутки да ја посетуваат оваа област како инспирација, архитектите ја поделиле куќата на 3 помали павилјони...

Најубавите сандали за следната година

Сандалите се украсени со прекрасна пеперутка, која е симбол на дизајнерската куќа „Серџио Роси“.

Полетајте со секс позата пеперутка

Желни сте за ново сексуално искуство со вашиот партнер? Наш предлог – пробајте ја позата пеперутка. Подгответе се да полетате заедно.
Датум: 07 авг 2013
, Автор:
12