07 септември 2020 | Кафе пауза

20 крзнени пријатели што се појавиле на најнеочекуваните места

Кога размислувате за интеракција со животните, првото нешто што најверојатно ќе ви падне на памет е да живеете со домашни миленици како кучиња и мачки.

Како да се ослободите од пајаците и од нивните мрежи?

Никој не се чувствува пријатно кога ќе наиде на пајак што го демне од аголот. Овие совети ќе ви помогнат да се ослободите од пајаците засекогаш.

Што е азелаична киселина и зошто треба да ја вклучите во негата на кожата?

Оваа киселина неодамна стана омилена меѓу лекарите затоа што е исклучително ефикасна во решавањето на некои проблеми со кожата.

Фенг шуи совети за наоѓање нова работа

Да се најде соодветна работа може да биде стресно, особено ако сте на почетокот на вашата професионална кариера. Да се биде вработен е многу повеќе од обезбедување приходи за живот.

Што се случува ако легнете да спиете веднаш откако ќе јадете?

Луѓето се чувствуваат поспано веднаш по јадењето и не сакаат да прават ништо друго освен да дремнат. Но, ова е токму тоа што не треба да го правите.

Храна што предизвикува гасови кај новороденчињата

Сосема е природно новороденчињата да имаат гасови секој ден, но понекогаш може да се случи бебињата да не се чувствуваат пријатно поради нив.

Стаклен шатор за двајца во кој ќе се вљубат и оние кои не сакаат кампување

Куќичките се направени во форма на шатор со стаклени ѕидови кои даваат прекрасен поглед кон спектакуларните планини.

Здрава алтернатива на леб: Рецепт за вкусни кето лепчиња

Без разлика дали ја следите кето диетата или едноставно се чувствувате лошо кога јадете леб, овој рецепт ќе биде одличен за вас.

Кои песни беа најпопуларни и најпродавани ова лето?

Сигурно сите оние кои го користите Тик Ток сте ги гледале многуте танувања на песната „Savage “ од Џејсон Деруло која беше навистина популарна ова лето.

Свадбените фотографии на еден пар добиваат пресврт откако ќе се придружи една пеперутка

Почнуваме да се сомневаме дали оваа фотографка однапред ги бара животните и им плаќа за да се појавуваат за време на свадбите.