20 крзнени пријатели што се појавиле на најнеочекуваните места

20 крзнени пријатели што се појавиле на најнеочекуваните места

Кога размислувате за интеракција со животните, првото нешто што најверојатно ќе ви падне на памет е да живеете со домашни миленици како кучиња и мачки. Но, постојат моменти кога другите видови животни што обично живеат во пустината одлучуваат да ви се приближат. Нема што да направите во врска со тоа, освен да бидете среќни кога ќе видите дека некое слатко животно доаѓа да ве поздрави.

1. „Мојата сопруга е како принцеза на Дизни“

20 крзнени пријатели што се појавиле на најнеочекуваните места

2. „Оваа верверица гледа нагоре кон мојата девојка на врвот `Eagle Cup’, висок 2917 метри.“

20 крзнени пријатели што се појавиле на најнеочекуваните места

3. Скокна од никаде за да се поздрави

20 крзнени пријатели што се појавиле на најнеочекуваните места

4. „Честитки, успешно успеавте да ја добиете официјалната диплома за плашило.“

20 крзнени пријатели што се појавиле на најнеочекуваните места

5. Ново пријателство

20 крзнени пријатели што се појавиле на најнеочекуваните места

6. Црниот дел од главата изгледа како брада

20 крзнени пријатели што се појавиле на најнеочекуваните места

7. Изгледа премногу смирено како за личност што има ракун на главата

20 крзнени пријатели што се појавиле на најнеочекуваните места

8. „Момци, дали сум принцеза на Дизни?“

20 крзнени пријатели што се појавиле на најнеочекуваните места

9. „Оваа девојка доаѓаше во мојата куќа во изминатите 3 години за да се породи и да ги порасне своите срнички. Од некоја непозната причина, таа се вљуби во татко ми.“

20 крзнени пријатели што се појавиле на најнеочекуваните места

10. „Само што застанав на средината на патеката, скокна на мојата патика.“

20 крзнени пријатели што се појавиле на најнеочекуваните места

За повеќе фотографии, продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар