Душек во форма на пеперутка ги освои сите социјални мрежи

Како што навлегуваме подлабоко во летото, така сме изложени на сè повеќе и повеќе фотографии од уживање во базени, езера и мориња. Поточно, најубавите слики на кои изгледа како луѓето најмногу да уживаат се токму тие каде што лежат на разнобојни душеци со летен коктел во своите раце. Токму затоа и оваа пеперутка толку брзо се рашири на социјалните мрежи, правејќи ги сите луѓе да посакаат да уживаат на неа!

Ако размислите подобро, ова е буквално како лебдечки рај. Плус можете ли да замислите колку добро ќе изгледате на вашите фотографии на Инстаграм доколку го имате овој душек под себе? Прекрасно, се согласувате?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар