Што прво забележувате на оваа слика? Тестот е точен 98%!

Психолозите кои го користат овој тест велат дека има точност од 98%. Погледнете ја убаво сликата. Што најпрво забележувате на неа? Вашиот избор симболизира одредени карактеристики од вашиот карактер.

shto-prvo-zabelezhuvate-na-ovaa-slika-testot-e-tochen-98-kafepauza.mk

Јаболко

Симбол на животот, мудроста и здравјето. Претставува комплетност, апсолутност и единственост.
Означува личност која е полна со живот, среќна во љубовта и со весел дух.
Половината јаболко овде навестува кратка, но страсна авантура!

Пеперутка

Симболизира нешто радосно, нешто ново во вашиот живот.
Наскоро ќе се ослободите од грижите кои одамна ве оптоваруваат.
Ќе почувствувате дека сте млади и безгрижни, ќе уживате во среќата на своето постоење.
Ве чека среќа во љубовта, уживајте во целост!
Пеперутката се поврзува со убавина и нежноста, и е еден од најсилните симболи на љубовта, посебно онаа младешката, невината, непотиснатата…
Самиот поглед на овој весел инсект е доволен да ја сфатиме симболиката – нејзиниот лет од цвет на цвет е јасен приказ на врската која човекот секојдневно ја остварува со својата околина. Таа е симбол на човековото тежнеење да останеме млади, макар во душата.

Нож

Зборува за тоа дека е време да направите промена во животот.
Време е да се отсечете од нешто старо.
Ножот е симбол на лутина, агресија и/или разделба. Треба нешто да „исечете“, односно да отстраните од својот живот. Можеби е во прашање слабеење или прекинување на некоја врска или однос. Бидете одлучни и јасни.
Исто така ножот претставува некој вид сексуална тензија и сексуална спротивставеност.

Гасеница

Зборува за вашиот страв и вашата збунетост.
Симболизира многу работа, ситни проблеми и обврски.
Гасеницата претставува земен живот, а кожурецот ја преставува телесната смрт, па пеперутката која се ослободува од кожурецот е знак на ослободување.
Тргнете го оклопот и полетајте слободно.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Anonymous Reply

    МУва

Остави коментар