19 јуни 2016 | Кафе пауза

Постојано гледате пеперутки? Очекувајте прекрасни промени во животот!

Пеперутката е симбол на растењето, самодовербата, упорноста и убавината.

Дознајте кој е најкомплицираниот хороскопски знак кој сите ги нервира

Перфекционисти, хипохондрици и големи аналитичари. Погодивте кој хороскопски знак ја носи титулата „најиритантен“?

Илустрации кои го покажуваат апсурдот на модерниот свет

Овие илустрации ќе ви помогнат да го погледнете животот од друга перспектива.

Најзгодната баба во светот го прослави нејзиниот 80-ти роденден

Таа неодамна го прослави нејзиниот 80-ти роденден, а нејзината фигура е подобра од фигурите на повеќето 20-годишни девојки.

Винолед: Вашиот нов омилен летен десерт!

Креативноста на овие луѓе дефинитивно не познава граници, штом успеале да создадат таква необична алтернатива за традиционалниот млечен сладолед.