Илустрации кои го покажуваат апсурдот на модерниот свет

Илустрации кои го покажуваат апсурдот на модерниот свет

Марко Мелграти е илустратор од Италија кој поминал многу време во набљудување на модерниот свет: Светот на технологијата, виртуелната реалност и стереотипите наметнати од медиумите. Еден ден тој решил да го претстави апсурдот на секојдневниот живот.

А би можело да се роди љубов!

А би можело да се роди љубов!

Овие илустрации ќе ви помогнат да го погледнете животот од друга перспектива. Можеби дури и ќе ве инспирираат да направите нешто за кое сте сонувале веќе подолго време.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар