06 октомври 2015 | Кафе пауза

Што прво забележувате на оваа слика? Тестот е точен 98%!

Погледнете ја убаво сликата. Што најпрво забележувате на неа? Вашиот избор симболизира одредени карактеристики од вашиот карактер.
Датум: 06 окт 2015
, Автор:

Филмски јунакињи од 90-тите кои сите девојки ги сакаа

Без разлика на сè, неоспорен е фактот дека 90-тите ги одбележаа одлични филмски хитови, но и филмски јунакињи кои им станаа миленички на сите девојки во светот.

Оваа есен носете само двобојна шминка!

Дали наскоро ќе го видиме крајот на новите бјути трендови за оваа година? Се чини дека не...

Ѕвездите и косата: Одберете ја совршената фризура за вашиот хороскопски знак

Без разлика дали сте елегантен Бик, конзервативна Девица, шик Вага или некој од другите знаци, дознајте која е вашата идеална фризура...

Заштитете се од скршено срце со помош на овие 7 едноставни чекори

Време е да научите да се заштитите, па токму затоа погледнете ги следниве 7 чекори кои ќе ви помогнат во таа цел...

За бујна и сјајна коса: Најдобрата маска од зелена глина која прави чуда!

Зелената глина е делотворна за детоксикација на косата и темето.

7 инспиративни пораки кои ќе ве натераат да почнете да се грижите за своето здравје

Tргајќи ги настрана сите правила кои ни ги наметнува искомплексираното општество во кое живееме, факт е дека грижата за сопственото тело е неопходна.

Афродизијакот на Каролина Гочева – AVON Attraction – пристигна во Македонија

Првиот парфем кој е специјално создаден да го привлече спротивниот пол, AVON Attraction - пристигна и во Македонија, а заштитно лице на овој сензуaлен мирис за нашиот пазар е познатата пејачка Каролина Гочева.
Датум: 06 окт 2015
, Автор:

Пронајдете ја најдобрата мобилна тарифа за вас

Сакајќи да им помогне на сите корисници на мобилни телефони, тим на ентузијасти направи нова алатка: „Тарифа по мерка“ која може да ви помогне во оптимизирање на трошоците.
Датум: 06 окт 2015
, Автор: