За бујна и сјајна коса: Најдобрата маска од зелена глина која прави чуда!

Зелената глина е делотворна за детоксикација на косата и темето. После маската со глина, вашата коса ќе изгледа полна и сјајна.

1-za-bujna-i-sjajna-kosa-najdobrata-maska-od-zelena-glina-koja-pravi-chuda-www.kafepauza.mk_

Потребни состојки:
  • 5-6 лажички глина
  • 1 лажичка базно масло хидролат (цветна водичка) или вода
  • 5-6 капки етерично масло
Начин на подготовка:

Мешајте ги сите состојки додека не добиете течна паста. Потоа, нанесете ја по целата должина на косата и масирајте 5 минути. Смесата задржете ја на косата најмалку 1 час. После тоа, измијте ја косата на вообичаениот начин.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар