Оваа есен носете само двобојна шминка!

Дали наскоро ќе го видиме крајот на новите бјути трендови за оваа година? Се чини дека не, а никако да го видиме ни крајот на бјути трендовите за оваа есен, бидејќи неодамна на модната сцена се појави таканаречената – двобојна шминка!

2-ova-esen-nosete-samo-dvobojna-shminka-www.kafepauza.mk_

Овој бјути тренд е претставен на модните писти на неодамна одржаните ревии на големите модни дизајнери и брендови, а скоро започнаа да го носат сите познати убавици. Трендот се состои од комбинирање на две контрастни бои, без разлика дали станува збор за кармин или сенка за очи.

6-ovaa-esen-nosete-samo-dvobojna-shminka-kafepauza.mk

Неопходно е слоевите кармин или сенка за очи да бидат со ист интензитет, но поентата не е да се слепат, туку што повеќе да се истакнат на вашето лице. И двете варијанти се многу впечатливи и интересни, па нема да се покаете ако сте одлучите за едната или за другата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар