Како да носите панталони со висок струк ако имате кратко торзо?

Постојат начини на кои можете да носите фармерки со висок струк без разлика дали вашето торзо е пропорционално со остатокот од телото или не.
Датум: 13 јул 2019
, Автор:

Есенски комбинации: 6 идеи за носење фустан преку пантолони

Фустанот преку пантолони е резервиран за храбрите и модерни жени. Дали и вие сте една од нив?

Погледнете кои се 4-те најочекувани есенски трендови за оваа сезона

Без разлика на високите температури, есента доаѓа и треба да се спремаме за претстојната сезона...

7-те изуми на Коко Шанел за кои жените засекогаш ќе ѝ бидат благодарни

Тешко е да замислиме како светот би изгледал ако пред точно 132 години не се родела Габриел ’Коко’ Шанел во француското гратче Саумур...

Црно-бел свет: 18 изгледи со кои ќе маѓепсувате само со поглед

Комбинациите со силни бои некогаш можат и да станат здодевни, затоа убаво е одвреме-навреме да направиме неколку минималистички комбинации. Голем дел од модата оваа сезона се концентрира на црно-белите комбинации.

3 каиши кои секој маж треба да ги има

Каишот е моден додаток кој покрај примарната цел – да ги држи панталоните, служи и за постигнување на естетски ефект.

Инјектирајте весели бои во плакарот за повесела зима

Ладните месеци ја црпат целата енергија од нас, а и инспирацијата за носење весели бои. Така, започнуваме да носиме црно од глава до петици.

Како да одберете совршено одело?

Оделото, доколку е соодветно искомбинирано, има моќ да го трансформира вашиот стил и да ве натера да се запрашате како сте можеле да живеете толку долго без него.

Како да носите црно во лето, а да не изгледате депресивно?

Еве како да го задржите вашиот стил – избирајте и комбинирајте ја црната облека во согласност со летниот амбиент.
Датум: 13 авг 2013
, Автор:

10 докази дека модата потекнува од 60-тите

Мини здолништата, женските одела и дезените со леопард биле креирани во 60-тите години од 20 век. Но, тие се претворија во безвременски модни трендови, кои сè уште инспирираат врвни модни дизајнери.

Возење во метро по долна облека

Група граѓани на Њујорк го прославија денот на „Возење без панталони“ („No Pants Ride“), возејќи се во градското метро, од половина надоле облечени само во нивната долна облека.
Датум: 15 јан 2011
, Автор:

10 модни совети од Коко Шанел

„Модата избледува, само стилот останува ист.“ Ова се зборови на легендарната дизајнерка Коко Шанел. Таа почина во 1971, но правилата кои ги воведе во модата и во животот воопшто, се безвремени.
Датум: 14 јан 2011
, Автор:
12