Контурирање на косата: Тренд за оваа сезона кој потполно ќе ве освои

Неодамна бјути експертите измислиja техника за контурирање на косата.

Осветлете ја кожата под вашите пазуви со овој едноставен трик

Бидејќи доаѓа сезона на тешки дебели џемпери, тоа е одлична прилика да им го посветите должното внимание на вашите пазуви.
Датум: 12 ное 2015
, Автор:

Визуелен водич за новиот мејкап тренд: Контурирање на лицето со техниката стробинг

Стробингот е нова техника на шминкање која е создадена како бунт против премногу популаризираното контурирање на лицето.

Со цимет до посветла коса за неколку нијанси

Циметот не е само здрав зачин, туку е и сигурна алтернатива на комерцијалните хемиски средства за осветлување на косата.

Измешајте ги овие 3 состојки и ставете ги на вашата коса. Резултатот е неверојатен!

Циметот не е само ароматичен и здрав зачин, тој исто така е и сигурна алтернатива за осветлување на вашата коса.

Со помош на оваа исхрана во рок од 60 дена можете да ја смените бојата на вашите очи

Бојата на очите не може да се одреди пред раѓањето, но она што е интересно е дека таа понатаму е променлива до одредена мерка.

Направете сами: Спреј за осветлување на косата

За овој спреј, веројатно веќе ги имате сите состојки и материјали, па ако сакате посветла коса продолжете со читање.

Разнобојни пејзажи со динамично осветлување кои ќе ве остават без зборови

Хајнс успева да сними медитативен момент или отсјај од сите овие спектакуларни локации и со тоа им овозможува на гледачите да се пронајдат во овие места и да го доживеат мирот во секоја природна сцена.

Светлосни глуварчиња кои магично го осветлуваат вашиот дом

Јапонскиот кинематограф Такао Иноуе создал магично осветлување кое изгледа како светлосните глуварчиња да се замрзнати во времето.

Интелигентен систем за осветлување кој нема никого да разбуди

Необичен систем за ноќно осветлување кое комбинира сензори за движење и ЛЕД светилки.

Зачекорете по светкавата ѕвездена патека

Британската компанија „Pro-Teq“ создала интересен раствор во форма на спреј, кој го користи за создавање ѕвездени пешачки патеки, кои се одлични алтернативи на уличното осветлување.
12