ореви | Кафе пауза - Part 3

Банана торта во чаша

Овој рецепт е доказ дека не секогаш она што е вкусно бара многу енергија, време и специјални кулинарски способности.
Датум: 30 ное 2013
, Автор:

Енергетски штангли со многу јаткасти плодови

Вкусна закуска за многу енергија...

Баклава со Нутела

Највкусната баклава што некогаш сте ја пробале...

Вкусен крем со јаболка и ореви

Лесен десерт во кој ќе уживате после напорниот ден...

Вкусни колачиња со кафе и чоколадо

Овие колачиња со кафе и чоколадо мора да ги пробате. Тие се одличен начин да ја задоволите вашата потреба за кофеин и чоколадо истовремено.
Датум: 10 авг 2013
, Автор:

Направете домашно масло за сончање

Овој рецепт се појавил во времето кога на пазарот не постоеле продукти за заштита од сончевите УВ зраци, а на луѓето им била потребна заштита.

Најдобрите есенски плодови за вашето здравје

Кивито претставува одличен извор на витамин Ц, а само еден плод од ова овошје во себе содржи дури 120% од препорачаната дневна количина за овој витамин.

Храна која го намалува нивото на стрес

Одредена исхрана може многу брзо и лесно да ви помогне да го победите стресот...

Печени јаболка

Брзи, меки и неверојатно вкусни, не смеете, а да не ги пробате овие печени јаболка полнети со ореви и суво грозје.

Англиски колачиња

За сите обожаватели на кафето, еве предлог-рецепт за брзо и едноставно слатко задоволство. Станува збор за колачиња, коишто ќе измамат насмевка на сечие лице. Брзи за подготовка, сè што ви треба е да издвоите еден час...
Датум: 30 апр 2011
, Автор: