ореви | Кафе пауза

Кои видови суперхрана можат да ја спречат појавата на рак?

Станува збор за состојки кои постојано ви се на дофат. Проверете за кои видови храна се работи!

Без печење: Рецепт за фини протеински барови

Благодарение на овесот, оревите, но и путерот од кикиритки, овие барови се добар извор на протеини, но и диетални влакна и здрави масти.

Празнична торта со ореви: Рецепт од „другата страна на светот“

Овој рецепт за празнична торта доаѓа од Филипините и го нарекуваат „храна на боговите“.

Домашно масло за сончање кое ќе ви го изедначи тенот и ќе ве заштити од УВ зраците

Природна заштита, хидратантна нега и забрзано потемнување на кожата – рецепт кој ќе посакате веднаш да го направите.

Природен лек за тироидната жлезда: Како се прави ликер од зелени ореви?

Покрај тироидната жлезда, тој лечи уште некои болести и се подготвува многу лесно.