07 февруари 2022 | Кафе пауза

Кои видови суперхрана можат да ја спречат појавата на рак?

Станува збор за состојки кои постојано ви се на дофат. Проверете за кои видови храна се работи!

Факти за планината Фуџи кои ќе ве фасцинираат

Зарем има некој кој не би сакал да ги искачи нејзините снежни врвови? Рајска убавина!

Неделен хороскоп од 7 до 13 февруари: Препуштете му се на непознатото!

Не пропуштајте ги астролошките предвидувања за секој хороскопски знак за оваа недела.

Рецепт за колачи со кафе и чоколадо кој морате да го испробате уште денес!

Најтешкиот дел од целата подготовка ќе ви биде да почекате да се изладат колачињата пред да ги послужите.