Неделен хороскоп од 7 до 13 февруари: Препуштете му се на непознатото!

Неделен хороскоп од 7 до 13 февруари: Препуштете му се на непознатото!

Прочитајте ги астролошките предвидувања за секој хороскопски знак одделно.

Неделен хороскоп од 7 до 13 февруари: Препуштете му се на непознатото!

Овен

Оваа недела конјукцијата на Марс со Јупитер ќе влијае поволно врз вашиот финансиски сектор, како и секторот поврзан со вашата кариера. Тоа може да значи зголемување на платата, но и можност да преминете на повисока работна позиција. Ова е една од вашите најдобри шанси за напредок оваа година, па затоа искористете ги можностите кои ви се нудат во овој период.

Бик

Самиот почеток на неделата е одличен момент да започнете со нешто ново и возбудливо. Месечината ќе биде во вашиот знак додека формира врска со Марс во Јарец. Време е да размислувате за големи подвизи и да преземете ризик што ќе ви донесе нови и неверојатни можности. Оваа година ќе биде поинаква од другите, бидејќи универзумот ќе ви даде шанса да го искусите животот и да уживате во него со ширум отворени очи.

Близнаци

Додека средбата помеѓу Меркур и Плутон ја достигнува својата кулминација оваа недела, вашата интуиција сè повеќе доаѓа до израз. Одеднаш, сите ситуации што се појавија почнуваат да имаат смисла. Но, најголема вест е дека астероидот Церес влегува во вашиот знак што значи дека во следните неколку месеци ќе чувствувате поголема потреба да се грижите за себе, почнувајќи од здравата исхрана и подобрување на менталното здравје.

Рак

Време е да ја напуштите зоната на удобност бидејќи колку повеќе се впуштате во непознатото, толку повеќе можности ќе се појават. Ова ќе дојде до израз особено за време на викендот кога Месечината во вашиот знак ќе се поврзе со многу различни планети. На повидок е и нова љубовна романса.

Лав

Ова е совршена недела за да направите големи и смели подвизи во кариерата. Ве очекуваат нови можности, а за нив подетално ќе дознаете следната недела. Не двоумете се дали да им помогнете на другите особено во поглед на напредокот на работа, затоа што тоа ќе ви послужи во иднина.

Девица

Со оглед на тоа што најголем дел од астролошките активности ќе бидат поврзани со земјените знаци, вие ќе останете фокусирани на себе, заборавајќи притоа на надворешниот свет. Постои веројатност и да бидете опседнати со нов љубовен занес и иако сè на почетокот ќе ви биде збунувачко, нештата ќе станат појасни следната недела.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар