09 јуни 2016 | Кафе пауза

Најубавите места за патување со воз

Доколку имате доволно слободно време и сакате да направите мала промена во вашиот живот, оставете го автомобилот зад себе и заборавете на авионските летови.

Летен хит: Ледени коцки од лубеница за освежување во најтоплите денови

Дозволете ни да ви претставиме идеја која е толку едноставна, што не можеме да си поверуваме дека никогаш претходно не сме помислиле на неа.

ТВ серија: Нахрани го ѕверот (Feed the Beast)

Двајца пријатели отвораат заедно ресторан со цел одново да започнат со својот живот

Смешни илустрации кои покажуваат како се менува животот на еден маж по бракот

Секој маж еден ден ќе го одбележи крајот на неговиот безгрижен и слободен живот и ќе заплива во брачните води.

10 знаци дека сте огорчени во љубовта

Кога вашата другарка ви се пожалила за некоја обична ситница која ја направил нејзиниот партнер, дали вашиот инстинктивен одговор беше „Откачи го“?

4-те состојки кои секоја жена треба да ги знае за да создаде среќен живот

Иако дефиницијата за среќен живот е релативна, сепак сите го посакуваме.

Домашно масло за сончање кое ќе ви го изедначи тенот и ќе ве заштити од УВ зраците

Природна заштита, хидратантна нега и забрзано потемнување на кожата – рецепт кој ќе посакате веднаш да го направите.

Едноставни работи за љубовта кои треба да ги научите во 20-тите години

Можете многу да научите од лошите љубовни искуства...

Креативен обележувач за книги кој се претвора во светло за читање

Читањето книги во вечерните часови никогаш не било полесно и поубаво.

Дали флертувате повеќе отколку што мислите?

Дали можеби ненамерно праќате сигнали дека сте сексуално достапни?

11 навики на најсреќните луѓе

Погрешно е верувањето дека големите настани во животот ја диктираат среќата. Среќата е синтетичка: Или ја создавате, или не.
12