организам | Кафе пауза - Part 5

Чудни работи кои никогаш не би претпоставиле дека предизвикуваат мачнина

Понекогаш чувството на гадење се појавува од нигде никаде и сигурно сте се запрашале што ја предизвикало мачнината токму во тој момент.

Одлична и едноставна јога вежба за ослободување од лутина

Лесна идеја како да го постигнете внатрешниот мир и да се ослободите од лутината.

Лесна и лековита напивка од само 3 состојки која ги прочистува бубрезите и срцето

Детоксикацијата на телото е клучна за сеопштото правилно функционирање на организмот.

Овошна детоксикација: 5 видови овошја кои го забрзуваат метаболизмот

Овошјето богато со влакна, витамини и антиоксиданси може значително да го подобри вашето здравје.

Што ќе се случи ако ги исфрлите месото и месните производи од исхраната?

Какви промени настануваат во човечкиот организам ако престанеме да консумираме месо?

Исчистете го организмот за само ПЕТ дена!

Време е да го исчистите вашиот организам!

Зошто ни е потребен шеќерот?

Шеќерот има голема улога во организмот, но често слушаме дека е штетен по здравјето. Дали е тоа навистина така, или пак тоа се должи на нашето претерано внесување шеќер во организмот?

Како промената на климата ја менува отпорноста на нашиот организам?

Непредвидливите и ненадејни временски промени претставуваат стрес за човековиот организам, а посебно е чувствителен кардиовоскуларниот систем.

10 намирници кои треба да избегнувате да ги јадете навечер ако сакате здрав сон

Ако сакате добро да спиете навечер тогаш избегнувајте ги продуктите на оваа листа...

10 навики кои под итно мора да ги смените за да ги заштитите бубрезите

Оштетените бубрези можат да работат и со 20% капацитет, а притоа да не се посомневаме дека нешто не е во ред со нив.