организам | Кафе пауза - Part 4

Смуди кое ќе направи чуда за вашиот организам

За да бидете фит и здрави важно е да го започнете денот со здрав појадок. Ова смуди е вистинското решение за тоа!

Врската помеѓу часовите во денот и вашето здравје: Крвниот притисок е највисок во 8 часот наутро

Научете како функционира вашиот внатрешен часовник за да знаете што би требало да правите во одреден период од денот, а што да одбегнувате...

Како да проверите дали на вашето тело му е потребна детоксикација?

Акумулацијата на токсини во телото го нарушува вашето здравје и предизвикува појава на различни болести.

Вечерва спијте на левата страна: Тоа може да ви го промени животот!

Дали некогаш сте се запрашале зошто болките ви се јавуваат само на едната страна од телото?

Колку сетила има човекот? 3 дополнителни сетила за кои веројатно не сте чуле досега

Вистината е дека постојат уште 3 дополнителни сетила кои не се толку очигледни, но сепак се од огромно значење за снаоѓање во животот.

Што ќе се случи со вашите тела кога 30 дена би пиеле доволно количество вода?

Сите знаеме колку е важна водата за нашиот организам. Но, дали внимавате колку вода пиете дневно?

Најчестата грешка поради која уште потешко ја поднесуваме жештината

Кога надвор времето е многу топло и воздухот е тежок и спарен, ние најчесто се посегаме по ладната чаша вода со мраз за да се разладиме.

Руски метод за обновување на кожата: Ги уништува штетните материи и подмладува

Применете го овој супер едноставен метод за да му помогнете на организмот што побрзо да ги промени старите и оштетени клетки со нови.

Најдобриот извор на здравје и енергија: Зеленчукот кој го ревитализира вашиот организам

Овој зеленчук изобилува со растителни влакна кој обезбедуваат подолго чувство на енергија, ситост и го забрзува метаболизмот и варењето на храната.

Дознајте која е најслабата крвна група

Една од крвните групи се разликува од останатите по тоа што содржи антигени, односно обвивка околу црвените крвни клетки кои му помагаат на телото да препознае кои крвни клетки се ваши.

Чудо за организмот: 5 алкални прехранбени производи кои ги спречуваат болестите

Храната која ја консумираме има големо влијание врз нашата pH вредност.

7 знаци дека не внесувате доволно протеини во вашиот организам

Протеините се од голема важност за нашиот организам, бидејќи ни даваат енергија, го регенерираат нашето тело и даваат чувство на ситост.