25 февруари 2016 | Кафе пауза

8 парчиња облека кои секој маж сака да ги види на својата девојка

Според неодамнешните истражувања, постојат 8 такви парчиња кои секој маж ужива кога ги гледа на својата девојка. Погледнете за кои станува збор.

Бог дава, а луѓето користат: Тажна приказна од еден старец која ќе ви ги отвори очите

Биле, па поминале, па пак дошле тешките времиња, синко мој“, почнал старецот да ја раскажува својата приказна...

ТВ серија: Втора шанса (Second Chance)

Милијардер и биоинженер враќаат во живот полицаец кој бил убиен

7 причини зошто луѓето што пијат виски се пријатно друштво

Првото виски било дестилирано во 15-от век во Шкотска, а потоа набрзо се распространило ширум светот и денес е пијалак во кој уживаат многу луѓе.
Датум: 25 фев 2016

Оскари: 8-те најскапи фустани на сите времиња

Доделувањето на Оскарите е најпрестижната филмска манифестација на светот, а моделите на традиционалниот црвен тепих никогаш не поминуваат незабележани.

26 мали нешта кои ќе им го разубават денот на луѓето околу вас

Сите ние ја поседуваме способноста на некого да му го разубавиме денот преку мали, случајни добри дела кои покажуваат дека се грижиме.
Датум: 25 фев 2016

20 фотографии кои покажуваат дека можеме да ги допреме ѕвездите

Не можеме, а да не се запрепастиме од тајните кои ги крие нашиот универзум.
Датум: 25 фев 2016

Како да бидете сингл? 3 работи кои сериските моногамисти треба да ги подобрат

Време е да го пренасочите вниманието на најважната личност во вашиот живот: себеси.

9 модерни стилови на мустаќи

Епски мустаќи за најхрабрите момци!
Датум: 25 фев 2016

5 работи кои само најдобрите пријатели можат да ги направат за нас

Што навистина значи да имаме вистински пријатели?
12