20 слики кои покажуваат дека можеме да ги допреме ѕвездите

20 фотографии кои покажуваат дека можеме да ги допреме ѕвездите

Не можеме, а да не се запрепастиме од тајните кои ги крие нашиот универзум. Фотографиите од ѕвездите и планетите посебно го потенцираат непознатото, но оние кои денес ги издвоивме се исклучително импресивни и го прикажуваат раскошот на вселената која нѐ опкружува и која сакаме подробно да ја запознаеме.


Млечниот пат над Чиле.

Млечниот пат над Чиле

Темната страна на месечината.

Темната страна на месечината


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар