Ова е искористување на втората шанса: Учесник на Икс фактор ќе ве доведе до солзи

Ова е искористување на втората шанса: Учесник на Икс фактор ќе ве доведе до солзи

Џејк Квикенден е учесник на овогодишното издание на Икс фактор во Велика Британија. Неговиот прв избор е песната „All of Me“ од Џон Леџенд, која ја почнува добро, но малиот пресврт кој одлучува да го направи после првата строфа го разочарува жирито. Сепак, тие решаваат да му дадат втора шанса и го замолуваат да ги искористи чувствата од некој тежок емотивен момент од неговиот живот и да ги внесе во песната „Say Something“. Тогаш тој ја искористува најдобрата втора шанса во животот. Слушнете го.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар