5 вештини што ви се потребни ако сакате да изградите успешен онлајн бизнис

Веќе некое време живееме во нова, дигитална ера во која без разлика на видот на вашиот бизнис, ако тој не постои онлајн, исто е како да го немате.

Мора да ги знаете овие шопинг трикови доколку купувате од eBay!

Освен тоа што ќе ви покажат како подобро и побрзо да купувате, овие совети ќе ви заштедат време и пари.

Погледнете ги овие луѓе кои длабоко зажалиле поради тоа што купиле работи преку Интернет

Мора да признаеме дека понекогаш се случуваат пропусти при нарачките и испораките, но тешко е да се замисли како одговорните дозволиле да се направат вакви катастрофални грешки!

13 онлајн курсеви кои не чинат многу, а ќе ви помогнат да научите нешто ново оваа година

Бидејќи 2017 година сѐ уште е на почетокот, не е доцна да си поставите одредени цели.

10 најинтересни производи коишто се продаваат онлајн

Интернетот на своите корисници им пружи многу можности, а една од нив е и купувањето онлајн.

Како да дознаете дали некој ве прогонува на Фејсбук?

Сигурно ве интересира кој постојано го отвора вашиот Фејсбук профил!

Момците се согласија: Ова се работите кои не сакаат да ги видат на социјалните мрежи

Вашето однесување на социјалните мрежи може да ги одбие момците.

Како до успешен прв состанок со личност која сте ја запознале онлајн?

Шансите се 50-50, но доколку сакате да ги зголемите тие за успех, тогаш погледнете ги следниве неколку совети...

Оние кои не се зависни од телефонот знаат дека…

Ако разбирате како е да се живеат ситуациите од следните редови, тогаш може да се пофалите дека не сте зависни од вашиот телефон.

Што сака да прави на интернет вашиот хороскопски знак?

Хороскопските знаци ги задржуваат своите карактеристики и кога се на интернет. Која е омилената активност на секој од нив штом седне на компјутер?

10 веб-сајтови кои можат многу да ви користат

Разгледајте ги овие неколку веб-сајтови и меѓу нив може да пронајдете некој што ќе ви олесни некој дел од животот.

11 работи што луѓето кои не се во врска не сакаат да ги слушнат

Еве што вашиот/ата пријател/ка што не е во врска не сака да чуе од вас.
Датум: 10 окт 2014
, Автор: