29 ноември 2018 | Кафе пауза

ТВ серија: Смрт и славејчиња (Death and Nightingales)

Епска приказна за љубов, измама и одмазда, сместена во ирско село во 1885 година.

Еве што навистина се случува кога ќе ги оставите вашите малечки со куче

Повеќето луѓе не би го оставиле нивното новороденче само со куче.

Модна блогерка покажала како би изгледала доколку го имала „совршеното“ тело низ историјата

Факт е дека без разлика дали сакаме или не, стандардите за убавина на нашето време влијаат на нашето мислење за убавината.

3-те хороскопски знаци за кои декември ќе биде најлошиот месец во годината!

Ве очекуваат многу потешкотии, ако сте родени во еден од овие знаци. Но, тоа не значи дека е „крај на светот“.

Жена објаснува зошто треба да ја почитувате приватноста на вашето дете

Понекогаш дури и кога му го посакувате најдоброто на вашето дете, вашите намери можат да предизвикаат токсично однесување.

10 загатки со слики што ќе ви покажат колку ви е развиена логиката

Дали некогаш сте посакале да бидете како Шерлок Холмс?

Учителка од 1876-та година изработила јорган со сончевиот систем за да ги учи децата астрономија

За многу учители, нивната работа е многу повеќе од само предавање на лекцијата.

Откриена е една од најстарите слики од Исус во Израел

Древниот град Шивта во јужен Израел, некогаш бил дел од просперитетна група пустински градови.

Како навистина изгледале силните жени што ги имате видено на филм?

Овие жени се прославиле благодарение на многу нешта покрај нивниот изглед. Нешто друго направило нивните имиња да останат во историјата.

Со какви емоционални предизвици се соочува вашето дете во 21. век?

За здрав и хармоничен развој на личноста, на секое дете му е потребна топла семејна атмосфера во која ќе се чувствува сакано, среќно и сфатено од страна на останатите членови.

Пивара Скопје лансираше дигитална платформа за едукација на млади за полесно вработување

Пивара Скопје ќе им овозможи на младите невработени лица, особено на оние што живеат во надвор од Скопје, по електронски пат, да ја поминат бесплатната обука од програмата „Вештини за успех“.
Датум: 29 ное 2018
, Автор: