01 мај 2017 | Кафе пауза

Хеликс тетоважи: Луѓето тетовираат прекрасни цртежи по должината на увото

Деликатната тетоважа на ‘рскавицата на увото е новиот естетски тренд што не може да се види на прв поглед.

Послушајте ги советите на оваа мајка: 18 работи кои никако не треба да ги правите наместо вашите децa!

Родителите треба да направат нивните деца да бидат способни еден ден самите да се погрижат да ги исполнат сопствените желби.

Медитација за почетници: 7 совети за оние кои мислат дека не можат да медитираат

Една од најздравите вештини кои можете да ги научите е медитацијата.

4 митови за пилатесот во кои не треба да верувате

Со оглед на тоа што постојат големи заблуди во врска со пилатесот, време е да ги дознаете најголемите митови за оваа напорна физичка активност која воопшто не е за потценување.

Големи промени кои се случуваат кај мажите откако ќе наполнат 50 години

Како што старееме, нашето тело минува низ многу добри и лоши промени. Ова може да биде страшно бидејќи не можете да правите некои работи кои сте ги правеле порано.

10-те најдобри држави за соло патување

Многу е лесно да се најде изговор за да не патувате сами, како на пример, непознатото, осаменоста, непознавањето јазици...

Зошто на анксиозните луѓе им е толку тешко да стекнат доверба во некого?

Верувањето некому е несигурна работа, а несигурноста е нешто ужасно за анксиозниот ум.

4 возбудливи игри кои можете да ги играте со вашето куче

Кучињата се социјални животни и играњето со нив ги учи на врски и комуникација.

Како мозокот може да ги издаде нашите тајни?

Што би се случило кога нашиот личен компјутер би почнал да ги споделува сите наши приватни информации со непознати луѓе?

Мора да ги знаете овие шопинг трикови доколку купувате од eBay!

Освен тоа што ќе ви покажат како подобро и побрзо да купувате, овие совети ќе ви заштедат време и пари.
12