Хеликс тетоважи: Луѓето тетовираат прекрасни цртежи по должината на увото

Хеликс тетоважи: Луѓето тетовираат прекрасни цртежи по должината на увото

Најпрво се појави еден тренд за храбар пирсинг, а сега следува нешто малку поинакво. Станува збор за деликатна тетоважа на ‘рскавицата на увото – тоа е новиот естетски тренд кој не може да се види на прв поглед. Пред неколку години во мода беше пирсингот, а оваа година во тренд се минималистички тетоважи на ‘рскавицата на увото, што на суптилен начин им овозможуваат на луѓето да ја изразат својата личност.

2-heliks-tetovazhi-lugjeto-tetoviraat-prekrasni-sliki-po-dolzhina-na-uvoto-www.kafepauza.mk_

3-heliks-tetovazhi-lugjeto-tetoviraat-prekrasni-sliki-po-dolzhina-na-uvoto-www.kafepauza.mk_

Девојките најчесто тетовираат билки, животни, музички ноти или својот хороскопски знак. Инстаграм е полн со инспирација за овој вид тетоважи.

11-heliks-tetovazhi-lugjeto-tetoviraat-prekrasni-sliki-po-dolzhina-na-uvoto-www.kafepauza.mk_

Новиот тренд во оваа област е ликовна форма на ‘рскавицата на увото. Таканаречените хеликс тетоважи може да се забележат дури по тргањето на косата, па затоа се и толку мистериозно привлечни.

8-heliks-tetovazhi-lugjeto-tetoviraat-prekrasni-sliki-po-dolzhina-na-uvoto-www.kafepauza.mk_

Ова е одлична опција за оние дами кои не сакаат нивната тетоважа да биде видлива за сите. Спиралната тетоважа со ботанички израстоци е еден од најголемите хитови за ова лето.

5-heliks-tetovazhi-lugjeto-tetoviraat-prekrasni-sliki-po-dolzhina-na-uvoto-www.kafepauza.mk_

13-heliks-tetovazhi-lugjeto-tetoviraat-prekrasni-sliki-po-dolzhina-na-uvoto-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар