несовршености | Кафе пауза

За што не треба да се срами секој хороскопски знак?

Никој не е совршен, па ни вие и нема потреба да се срамите поради тоа. Во продолжение прочитајте за што не треба никогаш да се срамите, според вашиот хороскопски знак.

Како да ја научите вашата ќерка да го сака своето тело?

Повеќето тинејџерки се несигурни и незадоволни од своите тела, затоа е многу важно мајките да реагираат навреме и преку детален разговор да му објаснат на своето дете зошто е важно да се сакаат себеси и своите несовршености.

Не постои совршена љубовна врска: Прифатете ја нејзината несовршеност!

За многу парови, разликата помеѓу она во кое се надевале и она што го добиле е огромна и малкумина можат да се носат со тоа разочарување.

26 фотографии кои ќе ве изнервираат со својата несовршеност

Дали и вие имате некое чудно чувство однатре кога ќе погледнете како со една мала ситница е уништена совршеноста на фотографијата?

10 славни ѕвезди докажуваат дека физичката несовршеност може да ве направи посилни

Тажно е тоа што многумина се навикнати да ги обвинуваат другите за нивните неуспеси, наместо да продолжат напред и да ги совладат пречките кои им излегуваат на патот.

6 реченици кои никако не смеете да ги изговорите додека сте голи

Жените никогаш не смеат да се извинуваат поради нивниот изглед, ниту пак за нивните телесни недостатоци.

Момците ги откриваат женските несовршености кои всушност ги обожаваат

Најголемиот дел од нив не сакаат слабички девојки кои би влегле во категоријата „коски и кожа“, особено ако се со ниска самодоверба.

Зошто треба да ги тргнеме маските и да го покажеме вистинското лице?

Нашата убавина лежи во нашата ранливост, нашите комплексни емоции и нашата автентична несовршеност.

Поучна приказна која треба да ја прочитаат сите оние кои веруваат дека не се доволно добри

Еднаш еден водар во Индија имал 2 огромни садови кои виселе на краевите од даска која тој ја носел на својот врат...

Како да бидете сингл? 3 работи кои сериските моногамисти треба да ги подобрат

Време е да го пренасочите вниманието на најважната личност во вашиот живот: себеси.

Овие слики ќе го разбудат и налутат перфекционистот во вас!

Вака изгледа пеколот за луѓето со опсесивно-компулсивно нарушување...

Фотографии кои ни покажуваат дека посиметричното не секогаш значи и поубаво

Дали симетричното значи и убаво? Или пак, сите ние сме убави само поради нашите несовршености?
12