18 мај 2016 | Кафе пауза

Најновиот моден тренд, кога е накитот во прашање, нема да ве остави рамнодушни

Дали сте доволно храбри да носете впечатливи прстени на двете раце?

Чекај ме и сигурно ќе дојдам: Најубавата љубовна песна некогаш напишана

Кој чека не знае, тој нема ни да сфати, ниту друг ќе знае дека ти самата ме спаси со твоето долго чекање.

6-чекорна вежба за мозокот создадена од генијалниот Стив Џобс

Дури и на кралот на креативното размислување, Стив Џобс, понекогаш му бил потребен поттик кој ќе го разработи неговиот мозок.

Поларни спротивности: Кои хороскопски знаци не ви одговараат?

Бикот може да чека цела вечност и да биде секогаш смирен. Се разбира, тоа не им одговара баш на Близнаците...

9 стравови кои треба да ги прифатите за да излезете од вашата зона на удобност

Стравот е нормален сегмент од нашиот живот и за да го пребродиме треба да го прифатиме како таков, затоа што во спротивно може да пропуштиме многу можности за среќа и личен развој.

Иднината ни пристигна: Ушен апарат кој инстантно ги преведува странските јазици

Деновите кога треба да се трудиме да го совладаме локалниот јазик се минато.

Мода и убавина: Оваа сезона важат поразлични правила!

Слободно кршете ги старите правила со новите, оригинални и освежувачки!

Како да бидете поприсутни во својот живот?

Има безброј придобивки од тоа да се биде „активно присутен“ во вашиот живот, односно да се обрнува внимание на светот околу вас.

Што ќе се случи со вашето тело доколку доживеете блиско искуство со смртта?

Доколку верувате во задгробен живот, можеби ќе кажете дека искуствата на оние што го доживеале ова се толку слични, затоа што тоа навистина им се случува.

Момците ги откриваат женските несовршености кои всушност ги обожаваат

Најголемиот дел од нив не сакаат слабички девојки кои би влегле во категоријата „коски и кожа“, особено ако се со ниска самодоверба.

Среќни денес, посреќни утре: Во што се состои тајната на радоста и животните задоволства?

Заборавете на големите цели кои ви ја уништуваат среќата во овој момент.
12