Најновиот моден тренд, кога е накитот во прашање, нема да ве остави рамнодушни

Најновиот моден тренд, кога е накитот во прашање, нема да ве остави рамнодушни

Кога ги гледате хип-хоп музичките спотови и гледате многу, но навистина многу накит на рацете, најверојатно помислувате дека никогаш не би носеле нешто такво. Сепак, ако ги следите модните трендови, тогаш најверојатно ќе го испробате и ова, па уште веднаш можеме да ви кажеме дека воопшто не е лошо.

4-najnoviot-moden-trend-koga-e-nakitot-vo-prashanje-nema-da-ve-ostavi-ramnodushni-www.kafepauza.mk_

Станува збор за многу впечатливи прстени на двете раце. Погледнете како изгледа овој масивен накит во своето вистинско светло!

5-najnoviot-moden-trend-koga-e-nakitot-vo-prashanje-nema-da-ve-ostavi-ramnodushni-www.kafepauza.mk_

На ревијата на брендот Гучи можеше да се види овој нов моден тренд и бидејќи изгледа феноменално, девојките и жените ширум светот побрзаа да го почнат да го применуваат и во секојдневните модни комбинации.

2-najnoviot-moden-trend-koga-e-nakitot-vo-prashanje-nema-da-ve-ostavi-ramnodushni-www.kafepauza.mk_

Најважно е прстените да бидат шарени, да имаат пулејки, циркони, бисери и апсолутно не мора да се вклопуваат еден со еден. Овој накит не мора да биде скап, но важно е да не изгледа евтино.

7-najnoviot-moden-trend-koga-e-nakitot-vo-prashanje-nema-da-ve-ostavi-ramnodushni-www.kafepauza.mk_

Најдобро од сè е тоа што прстените не мора да ги носите само со фустани и свечени комбинации, туку можете да го сторите тоа и со фармерки и блуза, за на лежерните комбинации да им дадете малку гламур. Она што не треба да го носите со овие прстени се, секако тренерките и доста спортските варијанти.

6-najnoviot-moden-trend-koga-e-nakitot-vo-prashanje-nema-da-ve-ostavi-ramnodushni-www.kafepauza.mk_

Овој тренд навистина ви овозможува многу можности за да си поиграте со модата и да им покажете на сите колку сте шик!

8-najnoviot-moden-trend-koga-e-nakitot-vo-prashanje-nema-da-ve-ostavi-ramnodushni-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар