15 работи кои ги дознавме од биографијата на Бијонсе

15 работи кои ги дознавме од биографијата на Бијонсе

Ренди Тараборели, славниот биограф кој стои зад биографиите на многу славни личности, овој пат ја напиша „Becoming Beyonce“, во која го опиша животот на Бијонсе Жизел Ноулс-Картер. Откако беа објавени вестите пред една година, фановите и индустријата беа воодушевени, и иако во неа можеби не се објавени некои спектакуларни тајни, таа овозможува подобро да се разбере оваа светска ѕвезда. Тараборели вработил приватен детектив кој разговарал со многу луѓе кои се блиски со Бијонсе, а тие заедно имале приказни за скоро 500 страници текст. Бијонсе растела под окото на јавноста уште од раѓање. Еве 15 работи кои ги дознаваме од книгата.


1-15-raboti-koi-gi-doznavme-od-biografijata-na-bijonse-www.kafepauza.mk_

1. Бијонсе имала проблеми со синусите скоро цел живот. Кога ја снимала песната „XO“ имала инфекција на синусите, но сепак уживала во својот „сиров“ вокал.

2. За малку ќе соработувала со Принс додека сè уште била во „Destiny’s Child“.

3. Удрила некого во меѓуножјето барем еднаш.

4. Бијонсе еднаш ги соблекла панталоните и му го покажала задникот на Ашер.

5. Патот кон врвот воопшто не бил мазен. Пафи мислел дека Бијонсе не е доволно интересна за соработка, иако му се допаднало нејзиното име.

2-15-raboti-koi-gi-doznavme-od-biografijata-na-bijonse-www.kafepauza.mk_

6. За прв пат се бакнала со Линдал Лок, нејзината прва љубов, кога имала 13 години на концертот на Брајан Мекнајт.

7. Крајот на групата „Destiny’s Child“ многу ја погодил.

8. На почетокот не била воодушевена од Џеј Зи.

9. Бијонсе сака да слика.

10. Можеби има инпланти во градите.

3-15-raboti-koi-gi-doznavme-od-biografijata-na-bijonse-www.kafepauza.mk_

11. Саша Фирс е родена кога Бијонсе фрлила 250.000 долари во публиката. Прекарот ѝ го дала Анџела Бејинсе.

12. Џеј и Би имале прекин на врската од една година – помеѓу 2005 и 2006 година, поради густите распореди.

13. Претседателот Обама ѝ го дал својот број на телефон и контакт на Бијонсе, велејќи ѝ дека може да го побара кога сака.

14. Блу Ајви има дневен распоред.

15. И да, инцидентот во лифтот бил поради Ријана.

4-15-raboti-koi-gi-doznavme-od-biografijata-na-bijonse-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар