15 ноември 2016 | Кафе пауза

Доколку девојките ги прават овие работи, тоа е знак дека се заљубени

Љубовта е едно од најубавите чувства кои може да ги доживее една личност, но, истовремено е и најкомплицирана.

Во Јапонија постои музеј со камења кои изгледаат како лица

Од лицето на Искус Христос, па сѐ до Елвис Присли, овој музеј располага со голема колекција на камења.

10 славни ѕвезди докажуваат дека физичката несовршеност може да ве направи посилни

Тажно е тоа што многумина се навикнати да ги обвинуваат другите за нивните неуспеси, наместо да продолжат напред и да ги совладат пречките кои им излегуваат на патот.

Оваа апликација ви помага да го чуете и споделите срцебиењето на вашето неродено бебе

Bellabeat Shell е нова апликација која го следи и зачувува срцебиењето на вашето неродено бебе.

Најдобрите 7 книги за читање додека патувате

Доколку планирате да патувате, или пак, едноставно копнеете по мала авантура што ќе ве извлече малку од секојдневието, тогаш ви ги препорачуваме следниве 7 книги во кои без сомнение ќе се изгубите.

15 фотографии кои совршено го покажуваат животот на домашарите

Постојат луѓе кои постојано сакаат да излегуваат и тоа им носи задоволство и среќа, а од друга страна пак, постојат и такви кои не сакаат да ја напуштат удобноста на нивниот дом.

Дланката кажува многу за карактерот: Откријте кој е вашиот елемент и што значи тоа за вас

Секоја дланка може да биде поврзана со некој од четирите елементи: Вода, воздух, земја или оган.

Момци, освојте ја со само една реченица

„Не мора да имаме секс вечерва. Сакам само да заспијам во твојата прегратка.“

Створени за брак: Жените родени во овие хороскопски знаци ќе бидат одлични сопруги

Жените родени во овие хороскопски знаци секогаш се во центарот на вниманието и оставаат позитивен впечаток каде и да отидат.

3 сигурни знаци дека вашето куче ви верува безусловно

Следниве 3 знаци ќе ви откријат дали вашиот миленик има доверба во вас, односно дали ви верува безусловно...

Дали две личности може да сонуваат еден ист сон?

Голем број студии објавени на оваа тема доаѓаат до откритие дека кај личностите кои се силно емотивно поврзани, сонувањето исти соништа се јавува често.

Исповед на еден маж кој се обидел да ѝ одржи лекција на неговата девојка

Велат дека мажите многу се разликуваат од жените, особено кога се работи за сексуалните потреби. Оттаму и потекнува изреката дека мажите се од Марс, а жените од Венера.
12